Inšpirácie

Kúpeľne súčasne pre dospelých a pre deti

Moderné kúpeľne

Ak je to vaša situácia, dizajn takéhoto priestoru vyžaduje určité špecifiká. Najvhodnejší dizajn kúpeľne je decentný a ležérny. Výrazné závesy či očarujúce kúpeľňové doplnky, ako umelecké diela tu nemajú svoje miesto.

 

Moderná kúpeľňa - 3D návrh kúpeľne
Moderná kúpeľňa – 3D návrh kúpeľne

 

Nadčasové kúpeľňové obklady, sanita a doplnky s ležérnym elegantným dotykom potešia dospelých a nebudú rušiť ani deti. Keramické obklady a dlažby v dizajne prírodných kameňov, ako sú mramor, travertín a žula tu splnia svoj účel veľmi dobre.

 

Travertínová kúpeľňa - 3D návrh kúpeľne
Travertínová kúpeľňa – 3D návrh kúpeľne

 

 V prípade, že kúpeľňu budú zdieľať aj deti, treba sa snažiť poskytnúť im trochu súkromia, nech už je WC oddelené minimálne deliacou stenou alebo jednoducho nepriehľadným závesom. Oddelené úložné priestory sú tiež veľmi dôležité, aj keď je to len jeden šuplík. Ak je vaňa využívaná spoločne alebo nie, bezpečnosť  bude na prvom mieste. Nízka robustná stolička je veľmi praktická pre tých najmenších, pre dosiahnutie umývadla aj pri použití toalety.

 

Kúpeľne s vaňou | Tarchi
Moderné kúpeľne

 

Ak budú kúpeľňu používať iba deti, bude vhodné, aby boli nákladné zabudované materiály pomerne neutrálne, so všetkým ostatným môžete ísť doslova s divokým dizajnom. Pestro maľované steny majú obrovský efekt a ešte lepšie, sú jednoduché a bez nákladných zmien. To isté platí pre uteráky a protišmykové kúpeľňové koberčeky. Farebné zubné kefky a ďalšie praktické či dekoratívne doplnky môžu perfektne vystihnúť vašu tému, či už je to Barbie alebo pirátska loď.