Inšpirácie

Kúpeľne – Trendy v kúpeľňovom dizajne 2020

Kúpeľne, moderné obklady do kúpeľne
Každý rok v septembri  sa v talianskej Bologni stretnú lídri svetového kúpeľňového dizajnu na výstave CERSAIE, aby tam predstavili svoje aktuálne novinky obkladov a dlažieb pre kúpeľne, interiér a exteriér. Aké trendy prinesie tento rok do sveta kúpeľní? 

 

Pre elegantné kúpeľne bude staroružová farba hitom sezóny 2020 .  Zdôrazňuje teplú a príjemnú atmosféru domácej kúpeľne. Veľkoformátové obklady elegantne zdobia priestor kúpeľne v diskrétnom kontraste odtieňov. V obľube sú stále geometrické vzory a 3D reliéfy.

 

Kúpeľne - Satroružové obklady
Kúpeľne – Moderné obklady do kúpeľne

 

 

Aj tento rok  patria veľkoformátové bezšpárové obklady do kúpeľne medzi najvýraznejšie kúpeľňové trendy. Do moderných mestských kúpeľní sa hodí najmä betón a kameň, ktorý vytvára v kúpeľni zaujímavú upokojujúcu atmosféru v kombinácii s drevom a zeleňou. Sivá farba v kúpeľniach je aktuálna stále. Hodí sa do malých aj veľkých kúpeľní, je veľmi praktická a kombinovateľná s akoukoľvek inou farbou.  V moderných kúpeľniach má výrazný kontrast čiernej a sivej rafinovaný vzhľad.

 

Kúpeľne - moderná kúpeľňa
Kúpeľne – Moderné kúpeľňové obklady

 

 

Terakotová farba či odtieň hrdze dokonale vynikne v kombinácii s tyrkysovou , bielou i béžovou. V kúpeľni hrá vedúcu úlohu nekonečný potenciál kovového efektu vďaka farebným kontrastom, dekoráciám, reliéfom a odrazom. Bohaté farby keramických obkladov a rôznorodá grafická úprava vytvárajú kúpeľne v jedinečnej výraznej atmosfére.

 

Kúpeľne - moderná kúpeľňa
Kúpeľne – Moderné kúpeľňové obklady

 

Minimalistické kúpeľne
Minimalistický post-industriálny štýl kúpeľne

 

Modrá vo všetkých odtieňoch bude pre kúpeľne aktuálna stále a vynikne najmä s bielou i čiernou. Ultramarínová kúpeľňa – Vrodená elegancia mramorového efektu nadobúda moderný, sofistikovaný a nekonvenčný pocit.

 

Kúpeľne - Luxusná kúpeľňa
Kúpeľne – Luxusné mramorové obklady