KERAMICKÁ DLAŽBA

Vhodne zvolená dlažba dokáže dať aj niekoľkým metrom štvorcovým v interiéri úplne iný šmrnc a výraz.

Dlažba na terasu

Interérová dlažba

Imitácia dreva

PRI VÝBERE DLAŽBY ZVÁŽTE ÚČEL, NA AKÝ BUDE DLAŽBA SLÚŽIŤ

Pri rekonštrukcii alebo zariaďovaní akejkoľvek miestnosti vo vašom interiéri by ste mali začať od podlahy. Obrazne aj doslovne to platí pre kúpeľne, ale aj exteriér.

Veď vhodne zvolená dlažba dokáže dať aj niekoľkým metrom štvorcovým v kúpeľni úplne iný šmrnc a výraz. Pri jej výbere by ste teda mali brať do úvahy isté parametre, aby ste mali istotu, že ste si vybrali správne.

ČO TREBA BRAŤ DO ÚVAHY?

Pri zaťažení a tvrdosti dlažby berieme do úvahy, na aký účel bude dlažba slúžiť. Tvrdosť dlažby sa vyhodnocuje vzhľadom k Mohsovej stupnici s hodnotami od 1 do 10. Platí, že čím je hodnota a teda aj tvrdosť vyššia, tým ťažšie sa opotrebuje líc dlažby. Minimálna tvrdosť dlažby je 5 stupňov, pri glazovaných materiáloch ešte o stupeň viac. Veľmi dôležitou vlastnosťou je aj protišmykovosť. Rozhoduje totiž o spokojnosti a bezpečnosti užívateľa.

Testovanie prebieha v špeciálnej obuvi, v ktorej sa testovacia osoba prechádza po dlažbe s rôznym sklonom. Podľa toho, v akom sklone sa tester šmykne, sa dlažba zaradí do jednej zo skupín R9 – R12. Pri výbere dlažby treba sledovať aj oteruvzdornosť, nasiakovosť, mrazuvzdornosť a rovinnosť.

AKÝ TYP DLAŽBY HĽADÁTE?

Veľkoformátové luxusné lesklé dlažby, matné i satinované v dokonalej imitácii mramoru, moderné keramické dlažby v dizajne betónu, protišmykové mrazuvzdorné exteriérové dlažby, dlažba v imitácii dreva, Patchwork 20x20.

Kontaktujte nás
Napíšte nám, alebo zavolajte. Radi odpovieme na vaše otázky a zorganizujeme s vami stretnutie. Informácie o cenách vám poskytneme v našom štúdiu. Cenníky a katalógy neposielame.
+421 910 500 054
TARCHI - Kúpeľňové štúdio
Trnavská cesta 106
821 04 Bratislava