Inšpirácie

Ako si (s nami) zariadiť kúpeľňu v luxusnom štýle

Luxusné kúpeľne a obklady

Chystáte sa prerábať či zariaďovať kúpeľňu? Viete ako na to, aby ste z tejto miestnosti urobili viac než len miesto na vykonávanie každodenných činností spojených s osobnou hygienou? Ak je to naopak pre vás menší alebo väčší problém, poradíme vám, kedy je naozaj možné z vašej kúpeľne urobiť jedinečné miesto a skutočnú oázu pokoja.

V súčasnosti sú pri zariaďovaní kúpeľní trendom viaceré štýly. A to najmä moderný, luxusný, retro a škandinávsky.

Moderné kúpeľne sa vyznačujú čistými líniami. Kladie dôraz na minimalizovanie dekoračných prvkov. Jeho prednosťou je funkčnosť a príjemná, elegantná jednoduchosť.

Retro kúpeľne sa v dizajne vracajú k tradičnejšiemu zariadeniu spred niekoľkých desaťročí. Hlavnou črtou sú výrazné vzory a pestré farby.

Škandinávske kúpeľne sa stali v posledných rokoch veľmi obľúbenými vďaka svojej praktickosti a využitiu prírodných materiálov, najmä dreva. Kúpeľňa v tomto duchu vás privíta svojou útulnou atmosférou a nadčasovým dizajnom nábytku.

Luxusné kúpeľne sú pre všetkých, ktorí milujú jedinečnosť. Drahé materiály vytvárajú z luxusnej kúpeľne priestor, ktorý na prvý pohľad osloví svojím dizajnom, a ktorý sa jednoducho pretransformuje do maximálnej funkčnosti.

Takéto kúpeľne si ale donedávna dovoliť každý nemohol. Luxus v materiáloch sa odrazil v cene a sen o nádhernej kúpeľni sa v okamihu rozplynul. To už ale neplatí a s kúpeľňovým štúdiom TARCHI sa o tom môžete veľmi rýchlo presvedčiť.

 

Návrh modernej kúpeľne
Návrh modernej kúpeľne

 

Doprajte si dizajn luxusnej kúpeľne

Luxusné kúpeľne oslovia každého svojou neobyčajnosťou. Pri návrhu dizajnu kúpeľne je dôležitý výber materiálov, ako aj výber vhodných dominantných prvkov. Dominantným prvkom luxusnej kúpeľne môže byť napríklad voľne stojaca vaňa alebo výrazné zrkadlo. Dôležitý je tiež výber obkladov do kúpeľne.  Okrem farieb sa prihliada aj na úpravu jeho povrchu. Tak, aby výsledný efekt priniesol do kúpeľne dostatok svetla a lesku.

 

Návrh luxusnej kúpeľne - vizualizácia
Návrh luxusnej kúpeľne – vizualizácia

 

Najnovšie trendy

Moderné trendy pre luxusné kúpeľne kladú dôraz na minimalizáciu dekoratívnych prvkov. Z farieb sú vhodné elegantná kombinácia čiernej a bielej alebo prírodné farby a prvky. A to najmä imitácie luxusného kameňa, dreva a mramoru. Moderné sú tiež vhodne navrhnuté farebné kontrasty.

Nábytok v modernej luxusnej kúpeľni by nemal slúžiť len na zabezpečenie úložného priestoru. Predovšetkým je potrebné myslieť na zachovanie priestrannosti a vzdušnosti miestnosti. Myslite aj na váš komfort. Ak sa radi kúpete vo vani, iste vás poteší praktický stolík alebo polička, na ktorú si položíte svoju obľúbenú knihu či nápoj.

Dôležitá je aj funkčnosť

V každej kúpeľni je dôležitá funkčnosť jednotlivých prvkov. V luxusnej kúpeľni dodáva ich elegantné prepojenie každodenným činnostiam celkom novú atmosféru. Nemenej potrebné je aj ich vhodné rozmiestnenie z hľadiska dizajnu a praktickosti.

Vizualizácia návrhu kúpeľne

Bežný človek má s predstavivosťou a kreatívnymi možnosťami usporiadania a návrhu konkrétnych priestorov často problém. Pre realistické zobrazenie návrhu sú najlepšou formou 3D vizualizácie, ktoré vám tiež pomôžu pri výbere z viacerých možností. Budete tak môcť porovnať jednotlivé farebné a materiálové prevedenia, ako aj celkové rozmiestnenie zariadenia kúpeľne.

 

3D návrh luxusnej kúpeľne
3D návrh luxusnej kúpeľne

 

Kvalitné talianske obklady a dlažby

Jedinečnosť vašej kúpeľne podčiarknu moderné materiály. Vhodné sú značkové talianske obklady a dlažby. Prinášajú do kúpeľne kvalitu, dlhú životnosť a nadčasovosť dizajnu. Vyrábajú sa s dôrazom na presný detail, vďaka čomu jednotlivé dizajnové prvky vytvoria pôsobivý estetický celok, či už vsadíte na geometrické tvary, drobnú mozaiku alebo prírodný vzhľad. A to najlepšie na tom je, že s kúpeľňovým štúdiom TARCHI si to všetko môžete dovoliť už aj Vy!