Inšpirácie

Moderné kúpeľne – čistý a pokojný vzhľad

Moderné kúpeľne

Aké úžasné by bolo mať kúpeľne, ako z posledného dizajnového časopisu. Moderné čisté línie, žiariace plochy…  Zdá sa vám to nedosiahnuteľné? Nezúfajte! „Čistý a pokojný“ vzhľad kúpeľne môžete dosiahnuť veľmi jednoducho, aj keď práve značkové talianske svietidlá nie sú v rozpočte.

Držte sa týchto 10 tipov pre vytvorenie minimalistickej modernej kúpeľne a budete mať priestor, ktorý vám upokojí dušu, pokým si vy budete čistiť zuby.

1, Vyprázdnite kúpeľňu od všetkého hnuteľného obsahu. Áno, naozaj. Budete prekvapení, koľko vecí nájdete, ktoré tam naozaj nemusia byť. Napríklad prázdny parfum a krém ako dekorácia, hotelové vzorky, ktoré ste si priniesli z poslednej dovolenky, desať rokov nepoužívanú kulmu na vlasy.

2, Prejdite si váš každodenný rituál a vráťte späť len tie veci, ktoré používate každý deň. Ak ste sa niektorých nedotkli aspoň raz za deň, tie do kúpeľne nepatria. Zriedka používané predmety sústreďte do špeciálnej krabice a uložte ju do šatníka.

3, Vytvorte v kúpeľni dostatok úložného priestoru, aby ste všetky potrebné veci mali skryté, aj keď to pre vás bude znamenať kúpu novej skrinky. Je dôležité, aby všetky predmety mali svoje miesto.

 

Návrh modernej kúpeľne
Moderné kúpeľne – 3D návrh

 

4, Nechajte všetky plochy voľné. Ak by ste si mali vybrať z týchto tipov len jeden, určite si zvoľte tento. Čisté nezaložené plochy sú kľúčom k minimalistickej kúpeľni. Robte všetko pre to, aby kefa na vlasy, holiaci strojček, očné tiene, dezodorant a iné drobnosti boli uložené v kúpeľňovej skrinke.

5, Udržujte kúpeľňu v čistote, aby stále vyzerala čisto a sviežo, denne povrchy utierajte. Rýchle a praktické sú jednorazové utierky.

6, Použite biely kúpeľňový obklad alebo veľmi bledý. Bledé steny každý priestor presvetlia, zjednotia a opticky zväčšia. Biela je stálicou vo farbe obkladov, ktorá zaručuje dlhodobý moderný vzhľad akejkoľvek kúpeľne.

 

Moderné kúpeľne
Moderné kúpeľne

 

7, Kúpeľňu zmodernizujte. To však neznamená, že musíte utratiť veľa peňazí za drahé značkové batérie či luxusné svietidlá. Všetko sa dá poriadiť za rozumnú cenu.

8, Nahraďte záves v sprche za sklenenú sprchovú zástenu. Ak to nie je možné, vyberte si jednoduchý biely záves.

9, Používajte biele uteráky pre luxusný kúpeľný vzhľad. Nič nezničí decentný minimalistický vzhľad kúpeľne tak rýchlo, ako miž-maž farebne odlišných uterákov.

10, Z dekoratívnych doplnkov si zvoľte jednoduché sviečky, orchideu alebo sklenený pohár s okruhliakmi.